O GRZE

Przygody warszawskiego Kruka to coś znacznie więcej niż gra.

Po wielu miesiącach prac udało się stworzyć interaktywną przygodę, która pozwala odkryć Warszawę z zupełnie innej strony. To również wciągająca historia, mająca różne zakończenia, w zależności od podjętych wyborów. To mechanika gry pozwalająca, na uczestnictwo w przygodzie dowolnego dnia i godzinie. Zobacz jak tworzyliśmy tą pierwszą w Polsce interaktywną przygodę. 

 

Rozmawiamy z Marcinem ze Skarbów Warszawy na temat tego, jakie wyzwania mieliśmy podczas planowania trasy oraz doboru lokalizacji do naszej pierwszej interaktywnej gry miejskiej. Praca zdalna czy pandemia to kilka z rzeczy, które stały nam na drodze. W rozmowie zastanawiamy się również nad tym czy osoby znające Warszawę mogą odkryć na trasie coś zaskakującego oraz wile więcej.


Rozmawiamy z Karolina Kobiela-Kamińska, która pracowała nad jednym z kluczowych rekwizytów w grze. Karolina pomagała Cityscpaes.pl go zrealizować. Podjęła się bardzo trudnego zadnia. Po wielu nieudanych próbach, godzinach spędzonych na rozmowach, kilku projektach, w końcu się udało! Spotkaliśmy się z Karoliną, podczas odbioru tego arcydzieła by porozmawiać o tym jak się jej nad tym projektem pracowało, co sprawiło jej najwięcej problemów oraz jak ocenia finalny efekt?

Materiał promujący przygody, obrazujący to jak wygląda rozgrywka i co może Cię spotkać na szklaku.