FAQ

Brama UW – Uniwersytet Warszawski 28, Krakowskie Przedmieście 26/28

Na jaki numer mam wysłać wiadomość o treści „start” ?

Odpowiedz na SMS (tekst powitalny) wysłany do kapitana drużyny przez Cityscapes.pl gdy będziesz już na starcie odpisz start. Jeśli nie otrzymasz SMS-a powitalnego, skontaktuj się z nami.
Nic nie szkodzi, grę możesz wznowić w miejscu, w którym ją przerwałeś w przeciągu 28 dni od daty startu.
Jeśli już kupiłeś bilet a chcesz zmienić liczbę graczy napisz do Nas na kontakt@cityscapes.pl lub przez Messenger, by wprowadzić takie modyfikację. Taka informacja musi trafić do nas na 2 dni przed datą startu gry.
Tak, każdy członek zespołu może dostawać wiadomości. Wystarczy podzielić się linkiem, który prześlemy na główny numer telefonu (podany przy kupnie biletu) z innymi członkami zespołu - każdy uczestnik, który wejdzie w ten link będzie miał dostęp do gry.
Tak - napisz do nas na kontakt@cityscapes.pl lub przez Messenger.

Jeśli gramy z wieloma drużynami, czy będziemy na siebie nachodzić?

Jest to bardzo mało prawdopodobne; każdy zespół gra swoim tempem.
Nasza gra odbywa się na świeżym powietrzu, więc wygodne ubranie bardzo się przyda. Jeśli uznasz, że w dniu, w którym chcesz zagrać, pogoda nie jest odpowiednia, lub w trakcie gry uległa pogorszeniu, możesz przerwać grę i skończyć ją w innym terminie (do 28 dni od rozpoczęcia gry).
Finalna lokalizacja jest sekretem. Jeśli chcesz coś zorganizować po grze, skontaktuj się z nami, a my upewnimy się, że masz informacje potrzebne do zaplanowania swoich dalszych planów, podróży lub czegokolwiek innego.
Gra jest dostępna na razie tylko w polskiej wersji językowej. Pracujemy nad jej adaptacją na inne języki.
Tak, mogą. Zaprojektowaliśmy grę tak, by całe rodziny mogły w niej uczestniczyć i cieszyć się przygodą. Małe dzieci mogą przeoczyć niektóre wątki skierowane dla dorosłych, ale w dalszym ciągu powinny mieć dużo frajdy z zabawy. Dobrze mieć na uwadze, że nasza przygoda ma fabułę dojrzałą emocjonalnie i kierujemy ją do osób powyżej 16 roku życia.
Grę tworzyliśmy dla osób znających Warszawę. Osobom nieznającym stolicy może być trudniej, ale dla nich przygotowaliśmy pomoce ułatwiające nawigację.
Co najmniej jeden w pełni naładowany telefon dla każdej drużyny z dostępem do internetu - najlepiej dla każdego członka zespołu, aby wszyscy mogli na bieżąco śledzić postępy w grze. Zalecamy wygodne ubranie i obuwie oraz otwarty umysł.
Na trasie gry znajdują się schody bez podjazdu.
Super, zrobi się ciekawiej! Wszystkie punkty stacjonarne, zagadki, elementy gry są dobrze widoczne w nocy. Trasa gry prawie w całości prowadzi przez oświetlone ulice.
Przygody warszawskiego Kruka odbywają się głównie na terenie śródmieścia.
To nie problem, bo do każdego zadania przygotowaliśmy podpowiedzi. Jeśli one nie wystarczą, zawsze możesz pominąć to zadanie i przejść do następnego etapu gry.
Grę zaprojektowaliśmy w taki sposób, by nie trzeba było chodzić daleko. Rozwiązania znajdują się blisko miejsca otrzymania zagadki.
Wszystko, co otrzymasz w punktach stacjonarnych od pracownika w zamian za rozwiązane zadanie jest wliczone w cenę biletu. Jeśli będziesz chciał coś kupić w tym miejscu, będziesz musiał za to zapłacić.
Trasa gry to około 4 kilometry. Spokojnie! Na trasie są miejsca by odpocząć.
Nasza przygoda jest nastawiona na wciągające doświadczenie, interakcję z miastem i ludźmi oraz na dobrą zabawę. Nie ma co się śpieszyć, nie jest na czas.
Tak, gra wymaga ograniczonej interakcji z obcymi osobami w punktach stacjonarnych w celu odbioru rekwizytów, na poziomie codziennej interakcji z pracownikiem sklepu. Nie jest natomiast wymagane prowadzenie konwersacji z innymi osobami, np. w celu zdobywania informacji, ta komunikacja odbywa się za pomocą klawiatury Twojego telefonu.
Nic nie szkodzi, każde nagranie można odsłuchać wielokrotnie.
Możesz również wstąpić do sklepu przy trasie gry by zaopatrzyć się w jedzenie lub picie, pamiętaj jednak, żeby wrócić do gry w tym samym punkcie, w którym opuściłeś/aś trasę.
Tak. Odwiedzisz miejsca, w których jest toaleta.
Bardzo mało prawdopodobne, ale jeśli napotkasz problemy techniczne napisz do nas przez Messenger.
Gra nie wymaga ponoszenia dodatkowych opłat na trasie. Warto natomiast wziąć ze sobą trochę drobnych, bo nie zapewniamy posiłku na trasie.
Gra zaprojektowana jest na konkretną ilość osób, odpowiadającą ilości miejsc na bilecie. Na każdego gracza przewidziana jest również konkretna ilość rekwizytów. Jednocześnie hasła dla zakupionego biletu nie będą pasować do nadprogramowej liczy osób w drużynie. Nadprogramowi uczestnicy mogą, uniemożliwić rozgrywkę.
Że możesz rozpocząć grę o dowolnej godzinie między 11:00 a 12:00. Na pewno nie spóźnisz się na swoją grę.